Piękny uśmiech dzięki implantom zębowym

Piękny uśmiech dzięki implantom zębowym

Zadbane uzębienie stanowi naszą wizytówkę zarówno w sytuacjach formalnych, jak również w codziennym funkcjonowaniu. Ze względu na to coraz więcej osób decyduje się na zabiegi mające na celu polepszenie jakości tej szczególnej okolicy, zwiększając tym samym poziom swojej samooceny i pewności siebie. Poznaj najważniejsze zalety implantów zębowych, dzięki którym odbudujesz braki w uzębieniu i odmienisz swój wizerunek!

Korzystne oddziaływanie na funkcje fizjologiczne kości

Implanty zębowe stanowią trwałe, sztuczne zamienniki korzeni zębów, których podstawową rolą jest odtworzenie ich naturalnych funkcji. Braki w uzębieniu wpływają nie tylko na wizerunek – taki stan rzeczy skutkować zanikiem kości, a także nasilającymi bólami głowy, zmianą mimiki, trudnościami ze snem i mówieniem. Po zabiegu implantacji, organizm wytwarza komórki mające na celu zasklepienie tytanowego wszczepu, dokładnie uzupełniając cały ubytek. Po skończonym procesie, organizm nie odróżnia implantu od indywidualnych zębów, pozytywnie oddziałując tym samym na funkcje fizjologiczne kości.

Stomatolodzy pomogą w dobraniu implantów dopasowanych do naturalnego układu zębów pacjenta, zachowując tym samym prawidłowy wygląd twarzy i zgryzu. Zabieg implantacji jest bezbolesny, ze względu na podawane wcześniej znieczulenie miejscowe. Po skończonej operacji najczęściej spotykanym skutkiem uboczny jest spuchnięcie jamy ustnej.

Komfort użytkowania implantów

Ruszająca się proteza i nieustanna konieczność stosowania kleju – wspomniana sytuacja jest znajoma dla większości osób, cierpiących na ubytki w uzębieniu. Implanty zębowe są niemożliwe do rozpoznania, a pacjenci, którzy zdecydowali się na zabieg, traktują je jak własne zęby. Komfort z ich użytkowania zaznaczony jest również w braku ruchomych elementów – takie rozwiązanie niweluje ból, otarcia bądź owrzodzenia, nierzadko występujące w przypadku protez.

Zamocowane implanty zębowe nie stanowią również przeszkody w żuciu bądź gryzieniu twardych pokarmów, a higiena koron jest analogiczna do mycia własnych zębów.

Trwałość implantów

Współcześnie mocowane implanty zębowe to gwarancja bezproblemowego użytkowania przez dziesięciolecia. Biokompatybilne materiały znacznie ograniczają ryzyko odrzucenia wszczepu przez organizm, z kolei tytanowe korony skutecznie odpierają kwas wytwarzany w jamie ustnej przez wszelkiego rodzaju bakterie. Materiałami użytymi w produkcji implantów są:

  • tlenek węgla
  • tytan
  • cyrkonia

Tekst przygotowany przy współpracy ze Gabinetem stomatologicznym MaksMed 

Post Author: admin