Sztuczne rzęsy na pasku – jak wybrać i aplikować?

Sztuczne rzęsy to dodatek do urody, który nadaje się właściwie na każdą okazję. Bez względu na okoliczności każda kobieta pragnie mieć piękne spojrzenie. Długie, gęste rzęsy niezaprzeczalnie są kobiecym atutem. Biorąc pod uwagę jak wiele tego typu produktów kosmetycznych jest dostępnych na rynku, możemy zdecydować się zarówno na naturalny, jak i bardziej krzykliwy look. Możliwości jest wiele, ale jak wybrać rzęsy tak, by były nie tylko piękne, ale też wygodne? Odpowiedź znajdziesz poniżej. 

Sztuczne rzęsy – jaki typ rzęs wybrać?

Do wyboru mamy dwa typy sztucznych rzęs – rzęsy na pasku oraz kępki. Pierwszy typ idealnie sprawdzi się dla osób początkujących, ponieważ jest łatwiejszy w aplikacji. Przykleja się wówczas naraz całą linię rzęs, od jednego kącika oka do drugiego. Pomimo  ogromnej różnorodności tego typu produktów na rynku, w tym takich, które wyglądają niezwykle naturalnie, warto pamiętać, że z zasady rzęsy na pasku sprawią, że spojrzenie stanie się bardziej wyraziste, niż w przypadku rzęs w kępkach – dzieje się tak dlatego, że rzęsy są właściwie „dublowane” na całej linii powieki, bo sztuczne nakładają się na naturalne na całej ich długości. Jest to więc bardzo dobre rozwiązanie, jeżeli chcemy radykalnie zwiększyć objętość rzęs. By delikatnie podkreślić spojrzenie warto wybrać typ drugi (rzęsy – kępki) i przykleić je tylko blisko zewnętrznego kącika oka. Zarówno o jedne jak i o drugie sztuczne rzęsy należy dbać, obchodząc się z produktami delikatnie, tak, by można było używać produktów wielokrotnie. Kupując rzęsy na pasku warto sprawdzić, czy pasek, na którym zostały umieszczone jest przeźroczysty, co pozwoli nadać spojrzeniu większą naturalność, a to, zwłaszcza w przypadku tego właśnie typu rzęs jest niezwykle ważne – dobrej jakości rzęsy na pasku na przezroczystej taśmie znaleźć można na stronie lashbrow.

Sztuczne rzęsy – jak założyć?

Co najważniejsze, warto pamiętać, że zakładanie sztucznych rzęs wymaga odrobiny praktyki. To zupełnie naturalne, że za pierwszym razem efekt nie będzie perfekcyjny. Trening czyni mistrza. Po pierwsze warto pamiętać, że sztuczne rzęsy wymagają odpowiedniego makijażu – zyskają na naturalności, jeśli miejsce ich doczepienia ukryjemy kreską narysowaną kredką lub eyelinerem. Krok drugi to delikatne wyjęcie rzęs z opakowania, najlepiej przy użyciu pęsety. Trzeci krok polega na dopasowaniu długości rzęs do linii oka – dotyczy więc tylko rzęs na pasku – jeśli sztuczne rzęsy są zbyt długie należy je przyciąć, zaczynając zawsze od zewnętrznego kącika. Rzęsy – zarówno jeden jak i drugi typ – warto naklejać w odległości 5-10 mm od wewnętrznego kącika, tak, by nie podrażniały oka. Czwarty krok to nałożenie odrobiny kleju na rękę bądź kartkę i zamoczeniu w preparacie nasady rzęs. Warto pamiętać, że kleju nie wyciskamy bezpośrednio na sztuczne rzęsy, ponieważ ilość preparatu powinna być naprawdę niewielka. Po wykonaniu kroku czwartego należy odczekać 20-30 sekund, by klej nieco zasechł. Wówczas należy wykonać krok szósty, czyli dopasować sztuczne rzęsy do naturalnej linii rzęs. tak, by tworzone przez nie linie jak najbardziej się pokrywały. Krok siódmy polega na jak największym scaleniu ze sobą tych linii. Gotowe!

Proces zakładania sztucznych rzęs, chociaż pozornie skomplikowany, wart jest praktyki ze względu na oszałamiający efekt. Sztuczne rzęsy to doskonały sposób na urozmaicenie codziennego makijażu. To produkt, który sprawdzi się doskonale na wszelkie okazje, od sylwestra po codzienne wyjście ze znajomymi. Biorąc pod uwagę szeroki asortyment w sklepach możemy doskonale dopasować do swoich potrzeb zarówno gęstość jak i długość produktu, tak by z niewielkim trudem uzyskać oczekiwany efekt. Pozostaje więc już tylko spróbować!

Uroda / przez

Post Author: admin