Skuteczne metody walki z bliznami potrądzikowymi

Najprawdopodobniej w pewnym momencie swojego życia sami musieliśmy się zmagać z poważnym i silnym trądzikiem. Jeśli nie umieliśmy się go pozbyć przy pomocy drogeryjnych preparatów, stosowaliśmy zapewne środki dermatologiczne, które usunęły większość wyprysków z naszego ciała. Teoretycznie ten efekt powinien nas w stu procentach zadowolić, a jednak po wyleczeniu trądziku zaczynamy mieć problem z czymś innym – bliznami. Jakie są metody leczenia? Które z nich działają najlepiej?

Przeglądając Internet w poszukiwaniu takich metod, dość szybko natkniemy się na tysiące domowych sposobów, które w teorii mają usunąć z naszego ciała dosłownie wszystkie blizny. Popularną metodą tego rodzaju jest m.in. stosowanie soku z cytryny. Według niektórych mamy po prostu nacierać nim ciało, aby z czasem zauważyć, że blizny stały się jaśniejsze. Ta metoda może pomóc nam tylko na samym początku. Jeżeli swoje znamiona mamy już od wielu lat i dopiero teraz postanowiliśmy z nimi zawalczyć, nacieranie się sokiem z cytryny nie da nam żadnych zauważalnych efektów. Musimy w nieco bardziej inwazyjny sposób zająć się swoją skórą. Najlepiej zrobimy to w gabinecie medycyny estetycznej bądź klinice chirurgicznej.

Tylko w takich placówkach wykonuje się bowiem rzeczywiście skuteczne usuwanie blizn potrądzikowych. Na ciało oddziałuje się specjalną wiązką laserową, która przenika wgłąb skóry. Zaczyna ją złuszczać i tym samym usuwa z niej wszelkie znamiona. Jednorazowy zabieg tego rodzaju może nam jednak nie wystarczyć, jeżeli nasze blizny są już bardzo stare i obejmują spory obszar naszego ciała. Być może będziemy więc musieli zdecydować się na całą serię zabiegów, za którą zapłacimy nawet do kilku tysięcy złotych. Mimo wszystko warto to zrobić, by uzyskać idealnie gładkie, piękne ciało, które z dumą można później pokazywać wszystkim wokół.

Pamiętajmy jeszcze, że po usunięciu blizn potrądzikowych powinniśmy ze szczególną troską pielęgnować swoje ciało. Stosujmy zatem przetestowane preparaty, takie jak Glykopeel, kupując je najlepiej w aptekach bądź sklepach medycznych. Zawsze sprawdzajmy ich skład i pilnujmy, by był on jak najbardziej naturalny. Dzięki temu nie podrażnimy i tak przemęczonej już skóry.

Post Author: admin