Podstawa pielęgnacji stóp – jak zrobić to dobrze?

Podczas codziennej pielęgnacji mamy tendencję do zapominania o pielęgnacji naszych stóp. Warto poświęcić im odrobinę swojego czasu, ponieważ każdego dnia są narażone na urazy oraz uszkodzenia. Dodatkowo to one utrzymują codziennie nasz ciężar podczas spacerów, wspinaczek czy zwykłych czynności oraz pokonują tysiące kroków. Warto dodać do swojej rutyny kilka drobnych zabiegów, dzięki którym będziemy się cieszyć pięknymi stopami przez cały rok. 

Profilaktyczna pielęgnacja jest kluczem do sukcesu. Dzięki nim unikniemy szorstkiej skóry stóp, nadmiernego rogowacenia się naskórka, a także bolesnego wrastania się paznokci. Piękne stopy chętnie odsłaniamy latem, jednak zimą często zapominamy o nich. Warto to zmienić, a dzięki kilku czynnościom będą zawsze miękkie i gładkie.

Podstawa pielęgnacji stóp

Każdorazowy zabieg przeprowadzany na stopach warto zacząć od kąpieli stóp. Ta chwila relaksu i odpoczynku pozwoli je odciążyć oraz odprężyć. Z kolei ciepła woda przywróci krążenie krwi, które zimą często staje się sporym problemem. Warto poświęcić na to 15-20 minut swojego dnia, a dzięki szerokiej gamie produktów do kąpieli stóp dostępnych na rynku zabieg ten będzie jeszcze przyjemniejszy. Po takiej kąpieli stóp można zaobserwować, że skóra staje się znacznie bardziej miękka i sprężysta, a to dzięki pozbyciu się martwego naskórka. Skóra w tym miejscu jest nawet dwukrotnie grubsza niż w innych miejscach na ciele, dlatego warto poświęcić chwilę na odpowiednie zmiękczenie jej przed dalszą pielęgnacją. Wykorzystanie do kąpieli soli kosmetycznej zadziała odświeżająco a obecne w soli minerały ujędrnią naszą skórę. Wspaniałym dodatkiem do kąpieli są peelingi do stóp. Ten zabieg warto wykonywać dwa razy w tygodniu, dzięki czemu jeszcze dokładniej usuniemy martwy naskórek, z którym sama kąpiel nie daje sobie rady. Poza wizualnymi korzyściami, jakie przynosi peeling do stóp, jest on również ważny dla zdrowia. Nadmiar naskórka nagromadzanego na skórze może prowadzić do chorób i zakażeń grzybiczych. Późniejsze leczenie bywa trudne i skomplikowane, dlatego już na samym początku lepiej zapobiegać takim sytuacjom i skupiać się na złuszczaniu.

Obecnie w asortymencie sklepu  Vanilla istnieją następujące typy peelingów:

  • Mechaniczne
  • Enzymatyczne
  • Cukrowe
  • Kremowe
  • Wygładzające

Odżyw swoje stopy

Zwieńczeniem codziennej pielęgnacji powinno być nawilżenie. Tak jak całe nasze ciało, również stopy potrzebują dodatkowej, odżywczej dawki. Pomijanie tego kroku może prowadzić do pękania pięt. Idealnym produktem, który warto codziennie stosować na zakończenie zabiegu jest krem do stóp. Jest to kluczowy element, który prowadzi do zdrowych i zadbanych stóp. Jeśli zmagasz się z twardą skórą na stopach – warto nałożyć grubą warstwę produktu o gęstej konsystencji. W takiej sytuacji warto założyć bawełniane skarpety, które ochronią pościel i prześcieradło oraz pozwolą głębiej wniknąć w skórę. Krem do stóp można wmasowywać okrężnymi ruchami co dodatkowo przyniesie ukojenie dla obolałych stóp oraz pozwoli zaznać odrobiny relaksu i spokoju. Wybierając krem do stóp należy zastanowić się czego potrzebuje nasza skóra stóp. Na rynku istnieją produkty zmiękczające przeznaczone dla skóry grubej oraz zrogowaciałej. Przesuszone i pękające pięty ukoi krem nawilżający, który zregeneruje skórę oraz przyspieszy gojenie.

Dbanie o skórę stóp może być banalnie proste, a wprowadzenie tych kilku elementów do codziennej rutyny pozwoli szybko zaobserwować poprawę w stanie skóry stóp. Jednak sama estetyka stóp to nie wszystko. Należy kompleksowo dbać o skórę stóp, tak aby uniknąć obrzęków oraz obolałych stóp. Dodatkowo warto pamiętać o noszeniu odpowiedniego obuwia, które nie uciska ani nie obciera stóp. Mechaniczne urazy mogą doprowadzić do poważnych zakażeń. Również będąc w miejscach publicznych takich jak basen czy sauna należy pamiętać o noszeniu obuwia ochronnego. Ważne jest również dokładne osuszanie stóp po kąpieli co pozwoli uniknąć nawracających infekcji. Dzięki wprowadzeniu wszystkich tych zasad stopy będą piękne i zdrowe na długo.

Uroda / przez

Post Author: admin