Kształty paznokci

Zadbane paznokcie to wizytówka nie tylko każdej kobiety, ale również każdego mężczyzny. Panie mogą z paznokciami eksperymentować zdecydowanie w większym zakresie niż panowie, ale jedno jest wspólne: czyste, odpowiednio przycięte i przypiłowane paznokcie to podstawa elegancji dla każdego.
Aby nasze paznokcie odpowiednio wyglądały, musimy je w określony sposób ukształtować. Różne są bowiem kształty paznokci i od tego, z jakim kształtem płytki paznokciowej mamy do czynienia, zależy odpowiedni sposób ich przypiłowania. Warto zatem posiąść minimum wiedzy na temat tego, jakie kształty paznokci istnieją i odnieść te informacje do naszych dłoni.
Wyróżnia się różne kształty paznokci, jest ich pięć podstawowych typów.
Pierwszy typ to paznokcie prostokątne. Przy ich pielęgnacji musimy pamiętać, aby piłując płytkę paznokciową, zaokrąglić jej boki. Na takie paznokcie lakier nakładamy na ich środek, dzięki czemu nie będą się wydawały zbyt prostokątne. Nie poleca się stosowania na takie paznokcie ciemnych lakierów.
Kolejny typ to paznokcie o wydłużonej płytce. Przy piłowaniu tego typu paznokci chodzi przede wszystkim o nadania im maksymalnie owalnego kształtu, zatem powinnyśmy piłować zwłaszcza boki i rogi płytki paznokciowej. Poza tym przy nakładaniu lakieru należy omijać nasadę paznokcia. W ten sposób zmienimy optycznie jego kształt.
Lakier nakładamy omijając nasadę paznokcia. Optycznie zmienia to jego kształt.
Paznokcie o małej płytce to trzeci rodzaj. W tym przypadku należy pamiętać o zasadzie, aby czubek paznokcia nie był dłuższy od płytki.
Do malowania poleca się jasne lakiery, którymi zdecydowanie malujemy środek paznokcia, natomiast boki – bardzo delikatnie.
Paznokcie trójkątne to kolejny typ, który wymagają, aby nadać im maksymalnie owalny kształt (podobnie jak w przypadku paznokci prostokątnych). Malując paznokieć, pamiętać należy, aby lakieru nie nakładać na szersze partie u nasady paznokcia.
Na koniec paznokcie łopatkowate. Przy opiłowaniu należy zaokrąglić górę paznokcia, jednocześnie maksymalnie trzeba spiłować „łopatkę”.
Lakier na tego typu paznokcie nakładamy tylko i wyłącznie na środkową ich część
Tak więc warto zdać sobie sprawę, jakie kształty paznokci istnieją. To podstawowa wiedza dla kosmetyczek, ale każdy z nas chyba powinien mieć świadomość tego, jakie paznokcie posiada. Pozwoli to na odpowiednie ich stylizowanie.

Uroda / przez

Post Author: admin