Janusz Korwin-Mikke: To jakaś bzdura

Europoseł, lider partii Wolność Janusz Korwin-Mikke „bzdurą” nazwał doniesienia, że odchodzi z polityki. Korwin-Mikke powiedział w piątek, że rozważa jedynie rezygnację z zasiadania w europarlamencie. Dodał, że jest możliwość, iż wystartuje w wyborach na prezydenta Warszawy.

W piątek „Fakt” napisał, że Korwin-Mikke chce odejść z Parlamentu Europejskiego i rzucić politykę. Według dziennika Korwin-Mikke negocjuje sojusz z liderem Kukiz’15 Pawłem Kukizem, któremu ma oddać partię Wolność.

Korwin-Mikke powiedział w piątek PAP, że plotki o jego odejściu z polityki, to „jakaś bzdura”. „Prawdą z tego jest tylko to, że rozważam – by być ścisłym, od dwóch lat – rezygnację z Parlamentu Europejskiego” – dodał.

Europoseł oświadczył, że „z polityki się nie wycofuje, a rozważania o ‚przejęciu zaplecza politycznego’, to jakaś abstrakcja polityczna”.

Na pytanie, czy bierze pod uwagę start w wyborach na prezydenta Warszawy odparł: „Jest możliwość, że to zrobię i wystartuję w wyborach na prezydenta m. st. Warszawy”.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *