Zalety hipnozy, czyli oswajanie nieznanego

Hipnoza.Brzmi tajemniczo, intrygująco i… przerażająco. Zupełnie niepotrzebnie. Hipnozy nie należy się bać, a raczej jej zaufać, bo może być kluczem do rozwiązania wielu problemów. Podświadomość jest ogromną bazą informacji. Wystarczy oddać się w ręce profesjonalistów albo… samemu zgłębić tę sztukę i pomagać innym.

Dlaczego boimy się hipnozy

Wiele osób do hipnozy podchodzi sceptycznie. Dzieje się tak dlatego, że ludzie nie mają zaufania, a często nawet odczuwają strach przed nieznanym. Na szczęście postęp technologiczny podąża w parze ze wzrostem świadomości. Hipnoza jest coraz częściej stosowanym zabiegiem w spotkaniach z psychologiem czy seansach terapeutycznych. Jednak wciąż jeszcze zakorzenia się w stereotypach, które należy obalać.

Fakty i mity dotyczące hipnozy:

Mity Fakty
Hipnotyzer kontroluje umysł Hipnoza działa wyłącznie we współpracy z hipnotyzowaną osobą.
Hipnoza działa tylko na osoby na nią podatne Odpowiednie przygotowanie potrafi wprowadzić w trans każdą zainteresowaną osobę
Hipnoza może negatywnie wpływać na zdrowie Profesjonalny hipnotyzer nie może wyrządzić hipnotyzowanej osobie żadnej krzywdy.
Hipnoza usypia poddaną jej osobę Hipnoza nie wprowadza w sen, osoba jej poddana zachowuje pełną kontrolę i trzeźwą ocenę rzeczywistości.

 Czy hipnozy można się nauczyć?

Oczywiście i jak najbardziej. Praktyka ta kojarzona jest z takimi zawodami jak naturoterapeuta, pedagog, mentor lub coach, ale może być skierowana do wszystkich zainteresowanych. Do wszystkich, którzy czują w sobie chęć niesienia pomocy innym ludziom, bo właśnie to jest w hipnozie najpiękniejsze. Ktokolwiek pragnie zgłębić tę sztukę i nauczyć się stosowania hipnoterapii, powinien zaufać profesjonalistom. Na przykład ludziom z prawdziwą pasją, którzy umożliwiają wszystkim chętnym udział w kursie hipnozy.

Hipnoza – wielozadaniowa agentka specjalna

W dawnych czasach hipnoza stanowiła element rozrywki. Prezentowano specjalne pokazy podczas występów prestidigitatorów dla uciechy publiczności. Obecnie hipnoza, a właściwie hipnoterapia  stosowana jest w leczeniu różnego rodzaju zaburzeń. Jest także metodą na rzucenie palenia lub pomocą w odwyku alkoholowym.  Hipnoza ma wiele odmian, istnieje, między innymi klasyczna, dynamiczna, regresywna, transgresyjna itp. Każda z nich, choć wciąż jeszcze może budzić kontrowersje, okazuje się niezwykle pomocna. Warto zagłębić się w temacie, bo pomoc drugiej osobie daje ogromną satysfakcję.

Kurs nauki hipnozy

Warto zapisać się na kurs nauki hipnozy i oswoić się z nieznanym. Specjalistyczny Kurs Hipnoterapii obejmuje poziom podstawowy jak i zaawansowany. Kurs hipnoterapii pomaga w zaburzeniach odżywiania, zaburzeniach lękowych, przy braku pewności siebie i wielu innych problemach o różnym podłożu. Nauka sztuki hipnozy prowadzona jest na zasadzie warsztatów. Pozwalają one na poznanie tematu zarówno od strony hipnotyzera, jak i osoby poddanej seansowi. Poza nabyciem wiedzy praktycznej, kurs hipnoterapii udoskonala samorozwój i pomaga w zmaganiu się z własnymi emocjami.

Post Author: admin