Wycieczka objazdowa po Moskwie – co warto zobaczyć?

Moskwa to stolica Rosji, a zarazem największe miasto na terenie Europy. Jest to także bardzo ważny ośrodek gospodarczy, polityczny, kulturowy i religijny. W Moskwie znajduje się wiele zabytków i ciekawych miejsc, które z pewnością warto zwiedzić. Ciekawym pomysłem jest wycieczka objazdowa, podczas której można zobaczyć naprawdę wiele.

Co warto zobaczyć podczas wycieczki objazdowej po Moskwie?

wycieczki Moskwa

Jak wspomniano wcześniej Moskwa to bardzo duże miasto, bogate w różne atrakcje turystyczną. Decydując się na wycieczkę objazdową, warto dokładnie zaplanować wszystkie jej etapy, aby móc zobaczyć to co najważniejsze i ciekawie spędzić czas.

Plac Czerwony – początek podróży

Wycieczkę warto rozpocząć od zwiedzenia Placu Czerwonego. Jest to najbardziej znany plac w mieście, a także w całej Rosji. Od 1990 roku widnieje na liście UNESCO. Plac Czerwony, znajduje się na północ od centrum miasta. Aby do niego dojechać można się zdecydować na kolej miejską lub specjalną, zieloną linię metra. Obok placu znajduje się wiele ważnych budowli jak np. ściana Kremla, sobór Wasyla, Mauzoleum Lenina. Pochowani są tam także różni bohaterowie ZSRR.

Kreml

Jest to warowny gród, znajdujący się na lewym brzegu rzeki Moskwa. Na terenie Kremla, przede wszystkim można obejrzeć różne dzieła sztuki jak np. największy na świcie dzwon. Ponadto znajdują się tam rożne zabytki sakralne, muzea oraz zabytki świeckie.

Złoty Pierścień Rosji

Jest to drewniana zabudowa, którą rozsiano po kilku wzgórzach. W skład Złotego Pierścienia wchodzi kilka miast. Warto zwiedzić część Moskiewską.

Galeria Trietiakowska

Jest to bardzo znane muzeum sztuk plastycznych, które zostało założone w 1856 roku. Zgromadzone są w nim najbardziej znaczące i cenione kolekcje dzieł. Galeria Trietiakowska mieści się w kilku miejscach. Wybierając się do niej, warto także przejść się aleją nad rzeką i zatrzymać się przy pomniku Piotra I.

Inne atrakcje turystyczne w Moskwie

Przebywając w Moskwie, warto także odwiedzić Główny Dom Towarowy. Jest to bardzo piękne centrum handlowe, na które z pewnością warto zwrócić uwagę. Dom handlowy zbudowano pod koniec XIX wieku. Składa się on z trzymetrowego gmachu, w którym znajduje się ponad tysiąc sklepów.

Warto także zwrócić uwagę na Park Zarjadje. Jest to bardzo popularna atrakcja w Moskwie. Można zrobić sobie tam przerwę podczas zwiedzania, zrelaksować się i odpocząć. Bardzo ciekawe jest to, że teren Parku został podzielony na specjalne strefy, które reprezentują poszczególne części Rosji jak np. step, tundra, czy lasy. Można tam także znaleźć zachwycające jaskinie, amfiteatr, hale koncertowe itd.

Więcej informacji o wycieczkach do Moskwy znajdziecie tutaj.

Post Author: admin