Obrączki ślubne – duży i czasem trudny wybór

Są takie rzeczy, które kupuje się w życiu raz i które są bezcenne, choć często wartościowe. Tak jest właśnie z obrączkami ślubnymi. Są z jednej strony bezcenną pamiątką, a jednocześnie są noszone codziennie. Dla wielu osób to właśnie one są synonimem małżeństwa, symbolem związku dwojga ludzi. Stąd też wybór obrączek jest dla wielu osób tak ważny, że stanowi jeden z najważniejszych elementów zaślubin.

W sklepach jubilerskich mamy obecnie ogromny wybór obrączek ślubnych. Ofertę dodatkowo poszerzają sklepy internetowe, zarówno należące do czołowych polskich firm jubilerskich, jak i sklepy niezależne. Stąd też wybór obrączki może z powodu nadmiaru opcji do wyboru przyprawić o ból głowy. Sprzedawcy ułatwiają więc wybór we wszelki możliwy sposób. Obecnie nie ma już możliwości, żeby nie można było kupić wymarzonych obrączek. Jedynym ograniczeniem jest zasobność portfela.

Pierwszy parametr, od jakiego można zacząć wybór to materiał, z jakiego są wykonane. Obecnie obrączki ślubne wykonywane są z różnych metali. Najpopularniejsze to wciąż złoto, żółte lub białe. Na rynku pojawiło się całkiem niedawno złoto różowe. Oczywiście, obrączki mogą być wykonane z dwóch lub trzech rodzajów złota, tzw. bikolor lub trikolor. Ponadto obrączki mogą być wykonane z innych metali: srebra, platyny lub tytanu. Wszystkie są piękne, a wybór to kwestia gustu. Czasem jedynie należy wziąć pod uwagę ewentualne alergie na metale.
Obrączki ślubne z brylantem czy bez – to też jest czasem kwestia trudna do rozstrzygnięcia. Niektórzy wolą proste, inni bardzie skomplikowane formy. Ilość kamieni i liczba karatów to też kwestia wyboru. Aby uzyskać niższą cenę, brylant można zastąpić cyrkonią.

Niezależnie od wybranego metalu, obrączki ślubne mogą mieć różne wykończenie. I tu mamy kolejnych kilka opcji do wyboru: gładkie, czyli połysk, satynowanie, piaskowanie, szczotkowanie lub frezowanie. Wymienione są w kolejności od najgładszej do najgrubszej faktury.

Innym jeszcze parametrem jest szerokość obrączki. i tu zazwyczaj panowie młodzi wybierają większą szerokość, a panie obrączki węższe. Choć oczywiście wszystko zależy od masywności dłoni i grubości palców. Średnica to już oczywiście kwestia uzależniona od grubości palca. Warto zwrócić uwagę, czy sprzedawca oferuje bezpłatną zmianę rozmiaru w przyszłości. Topowe sklepy oferują to gratis.

Summa summarum, wybór obrączki może przyprawić o ból głowy, ale czego się nie robi, aby ten wyjątkowy dzień w życiu był dopracowany w szczegółach, prawda?

Post Author: admin