Jak wybrać szkołę nauki jazdy?

Na rynku funkcjonuje wiele szkół nauki jazdy. Wybór nie jest zatem wcale taki prosty. Zła decyzja najczęściej kończy się niezdanym egzaminem i świadomością, że wyrzuciło się pieniądze w błoto. Dlatego decyzja o wyborze konkretnej szkoły nauki jazdy powinna być dokładnie przemyślana. Dlatego warto jest znać kilka czynników, które powinno się wziąć pod uwagę przy wyborze.

Cena kursu

Najczęściej przyszli kursanci wybierając szkołę jazdy uwagę zwracają na cenę kursu. Jest to oczywiście ważne, choć pamiętać trzeba, że cena nie powinna być głównym wyznacznikiem decyzji. Najtańsze wcale nie oznacza dobre. Przede wszystkim sprawdzić trzeba co się dokładnie dostaje w ramach kursu. Po pierwsze, istotne jest czy w ramach ceny kursu szkoła jazdy oferuje wszystkie niezbędne materiały edukacyjne. Podobnie jest w przypadku badań lekarskich. Część szkół jazdy badania lekarskie oferuje już cenie kursu, inne oczekują za nie dodatkowej opłaty. Nie można zapomnieć także o zajęciach z ratownictwa medycznego i pierwszej pomocy. Szkoła Nauki Jazdy Pegaz w Poznaniu oferuje takie zajęcia w cenie kursu. To dobre rozwiązanie. Warto wszystkie te elementy sprawdzić przed wyborem szkoły jazdy. Dzięki temu uniknie się w przyszłości niemiłej niespodzianki związanej z nieoczekiwanymi i dodatkowymi kosztami.

Lokalizacja szkoły jazdy

Ważny czynnikiem przy wyborze szkoły jazdy jest także jej lokalizacja. Jeśli mieszka się np. w Poznaniu to najlepszym wyborem będzie szkoła nauki jazdy w Poznaniu, która znajduje się blisko miejsca zamieszkania. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Szkoła jazdy blisko miejsca zamieszkania to oszczędność czasu w drodze na i z zajęć. Pamiętać jednak trzeba, że lokalizacja nie może być najważniejszym kryterium. Przede wszystkim liczy się jakość nauczania i prowadzenia zajęć.

Opinie innych

Egzamin na prawo jazdy kat. B zdaje wiele osób. Warto zapytać je o opinie dotyczące szkoły nauki jazdy. Popytać można wśród znajomych i rodziny. Wiele opinii znaleźć można także w internecie. Wystarczy poczytać fora dyskusyjne czy media społecznościowe. Opinie innych kursantów z pewnością pomogą przy wyborze szkoły nauki jazdy.

Wyposażenie szkoły nauki jazdy

Wybierając szkołę nauki jazdy sprawdzić także trzeba jakim wyposażeniem dysponuje. Mowa tu przede wszystkim o jakości planu manewrowego oraz posiadanych auta do nauki jazdy. Uwagę zwrócić należy jeszcze na inne elementy. Dobra szkoła nauki jazdy posiadać powinna biuro, które pełni rolę sekretariatu i którym przechowywane są wszystkie dokumenty. Dysponować musi także oczywiście salą wykładową, w której realizowane są zajęcia teoretyczne. Do tego dochodzi wyłączony z ruchu plac manewrowy przeznaczony do nauki jazdy. I co oczywiste, dobra szkoła jazdy musi posiadać auta do nauki jazdy. Muszą być to samochody przygotowane do tego celu i bezpieczne. Stan technicznych tych samochodów musi być bez zarzutu. Najlepiej, aby był to ten sam model auta, na jakim następnie będzie zdawało się egzamin. To duże ułatwienie dla kursanta.

Post Author: admin