Automatyczna skrzynia biegów – na prawdę warto!

Dawniej, gdy na naszym rynku stopniowo zaczęły pojawiać się auta z automatycznymi skrzyniami biegów, Polacy podchodzili do nich z pewną dozą oszczędności. Osiedlowe plotki mówiły o tym, ze takie skrzynie są nietrwałe i wymagają wiele uwagi przy użytkowaniu. Czas jednak szybko pokazał, że większość złych opinii na temat automatycznych skrzyń biegów jest zdecydowanie przesadzona. Najczęściej takie plotki rozsiewają ludzie, którzy bazują tylko na zasłyszanych pogłoskach, a sami nigdy nie posiadali auta tego typu.

Moda przyszła z Zachodu

Jak wiele dobrych rzeczy, moda na automatyczne skrzynie biegów również przywędrowała do nas z zachodu, a konkretnie ze Stanów Zjednoczonych. Tamtejsi mieszkańcy już od dawna ułatwiają sobie życie, kupując wyłącznie samochody wyposażone w ten rodzaj przekładni. Amerykanie są do tego stopnia zakochani w automatach, że niemal nie wyobrażają sobie przesiadki na „manuala”. Świadczy o tym najlepiej fakt, że zdecydowana większość obywateli Stanów Zjednoczonych nawet nie posiada umiejętności jazdy na manualnej skrzyni biegów, ponieważ kursy na prawo jazdy są przeprowadzane tylko na samochodach z automatyczną skrzynią biegów.

W Europie nie jest inaczej

Również mieszkańcy Europy zachodniej w większości nie wyobrażają sobie życia bez automatów. Holendrzy, Hiszpanie, czy mieszkańcy Wielkiej Brytanii zdecydowanie preferują skrzynie automatyczne. Podobnie jest zresztą bliżej nas – Niemcy już od dawna wolą skrzynie automatyczne od manualnych. Jak wiadomo, wiele niemieckich samochodów trafia później do Polski. Z tego powodu i na naszym rynku coraz częściej możemy spotykać niemieckie Passaty, Audi, czy Fordy wyposażone w automatyczne skrzynie biegów. Niemiec może i płakał jak sprzedawał, ale szybko sprawił sobie nowe auto z salonu. Skorzystał na tym Polak, który nabywając od niego samochód nareszcie może zaznać odrobiny luksusu i przesiąść się z przestarzałej manualnej skrzyni, na prosty w obsłudze i wygodny automat.

Polacy też się przekonali

Zbierając wszystkie te elementy w całość możemy śmiało stwierdzić, że nie ma najmniejszego sensu bać się automatycznych skrzyń biegów. Większość ludzi posiadających takie auta bardzo sobie je chwali, doceniając ich wygodę. Zakup samochodu z automatem może być jedną z lepszych motoryzacyjnych decyzji w naszym życiu.

Post Author: admin