Monitoring wizyjny- dlaczego warto się na niego zdecydować?

Zarówno monitoring klasyczny jak i monitoring wizyjny znacząco zwiększają bezpieczeństwo na posesji. W taki sposób z powodzeniem można monitorować dom jednorodzinny, ale i siedzibę firmy czy też nawet całe osiedla. To dobry sposób na to, aby ustrzec się przed kradzieżą i włamaniem. Dodatkowo, widoczność pracujących kamer może znacząco zniechęcić różnego rodzaju osoby do tego, aby kręciły się wokół naszej posesji. Wiedząc już o tym, że warto zainstalować monitoring trzeba zdecydować, czy lepszym rozwiązaniem będzie jego klasyczna wersja czy też nowoczesny monitoring wizyjny. 

A jaki sposób działa monitoring klasyczny?

Monitoring klasyczny działa w taki sposób, że zainstalowane kamery faktycznie nagrywają wszystko to, co się dzieje, jednakże można to odtworzyć dopiero później. Możemy więc wyobrazić sobie sytuację, w której ktoś włamuje się do domu, ale o jego obecności wewnątrz dowiemy się dopiero w momencie, kiedy włączy się alarm. Niestety, w wielu przypadkach jest to już trochę za późno, a nieproszony gość ma sporo czasu na to, aby uciec. Oczywiście, dzięki obecności kamery możemy spróbować odtworzyć z nagrań, kto wtargnął do budynku, a także możemy precyzyjnie określić czas całego zajścia. Niestety, w takim przypadku złapanie sprawcy często jest jednak mimo wszystko utrudnione.

Dlaczego monitoring wizyjny jest lepszy?

Monitoring wizyjny jest natomiast rozwiązaniem, które daje nam większe możliwości. Przede wszystkim dlatego, że można na bieżąco śledzić to, co dzieje się w polu kamer, a odbywa się poprzez obserwację specjalnie nałożonej siatki. W takiej sytuacji, kiedy jakiś obiekt niepożądany pojawi się w konkretnym polu- operator zostanie o tym od razu poinformowany. Można więc zareagować zaraz po zanotowaniu wtargnięcia. Tym samym, reakcja na włamanie może być o wiele szybsza niż w przypadku wykorzystania monitoringu tradycyjnego. Tego rodzaju monitoring wizyjny oferuje Smart Vision Solutions. Jest to firma od lat specjalizująca się w ochronie pojedynczych posesji jak i większych obiektów.

Dlaczego warto zdecydować się na monitoring wizyjny?

Takie rozwiązanie niesie ze sobą bardzo wiele korzyści:

  • Monitoring wizyjny umożliwia pełną kontrolę nad wszystkim, co zostanie nim objęte. Nie trzeba się więc już obawiać o to, czy nasz dom jest bezpieczny w momencie, kiedy wszyscy wychodzą na cały dzień do pracy czy też w momencie, kiedy planujemy dłuższy wyjazd wakacyjny. W taki sposób można całodobowo chronić cały swój dobytek.
  • Monitoring to najbardziej efektywny sposób ochrony rzeczy cennych, które mają naprawdę dużą wartość.
  • Obecność kamer na posesji zawsze znacząco zwiększa poczucie bezpieczeństwa. Mamy bowiem świadomość tego, że cokolwiek by się nie stało- możliwa jest bardzo szybka reakcja. Wówczas możemy skorzystać z pomocy grup interwencyjnych.

W taki sposób można monitorować całe osiedla, a także przedsiębiorstwa

Warto także zwrócić uwagę na to, że monitoring wizyjny jest rozwiązaniem praktycznym, które ma wszechstronne zastosowania. Bardzo często decydują się na niego przedsiębiorcy, którzy chcą mieć cały czas pod kontrolą to, co dzieje się w ich firmie. W przypadku większych zakładów, monitoring wizyjny daje możliwość kontrolowania na bieżąco tego, co dzieje się na produkcji. Taka forma ochrony sprawdza się także jako monitoring osiedla. Rozwiązanie to jest korzystne z punktu widzenia finansowego, gdyż pozwala optymalizować koszty płynące na ochronę danego obiektu. To także gwarancja odpowiedniego i w pełni bezpiecznego sposobu gromadzenia danych.

Post Author: admin