Drzwi do domu pasywne to drzwi wejściowe do domu, które są budowane tak, aby pomóc domom spełnić rygorystyczne normy Domu Pasywnego. Drzwi Domu Pasywnego delikatnie przypominają drzwi skarbcowe. Mają około czterech cali grubości, mają wiele uszczelek i zatrzasków, a nawet wydają dźwiękowy dźwięk uszczelnienia, gdy się zamykają.
Z myślą o efektywności energetycznej.
Drzwi wejściowe pasywne są zbudowane przede wszystkim z myślą o efektywności energetycznej. Są więc o wiele grubsze, bardziej izolowane (wyższe wartości R), minimalizują lub eliminują mostki cieplne, a większą uwagę zwraca się na uszczelnienie powietrza.
W szczególności, drzwi do domów pasywne zazwyczaj obejmują:
- Trzy lub więcej punktów ryglowania są umieszczone wzdłuż krawędzi ramy drzwi.
- Trzy uszczelki pomiędzy drzwiami a ramą oraz dwie uszczelki wzdłuż dna.
- Wysoko izolowany korpus. Co najmniej izolacja R-10, dwa razy lepsza niż w przypadku standardowych drzwi zewnętrznych.
Drzwi pasywne mogą być wyposażone we wkładkę szklaną i zazwyczaj są potrójnie oszklone i wypełnione argonem lub kryptonem przy zastosowaniu przekładek termicznych.
Okucia
Innym czynnikiem branym pod uwagę w przypadku drzwi do domów są okucia. Drzwi wejściowe do domu pasywne zazwyczaj korzystają z mechanizmu dźwigniowego podobnego do okien Passive House i zazwyczaj mają wiele zamków i zamków. Cechy te nie tylko pomagają w kompresji wielu uszczelek i uszczelnień, aby zapewnić szczelność, ale również oferują dodatkowe bezpieczeństwo dla domu.
Zrównoważone cechy, jakie posiadają drzwi pasywne do domu
Te drzwi wejściowe do domu są zbudowane tak, aby spełniały kryteria Domu Pasywnego poprzez zwiększenie grubości izolacji, zmniejszenie mostków cieplnych i zwiększenie szczelności dzięki takim cechom jak uszczelki magnetyczne i zaciskowe oraz trzy punkty zamknięcia.
Drzwi wejściowe pasywne zapewniają stabilną temperaturę wewnątrz domu i stały komfort poprzez minimalizację strat ciepła, zimnych punktów i przeciągów powietrza. Zapewnia to również redukcję obciążeń związanych z ogrzewaniem i chłodzeniem, co przekłada się na niższe koszty energii.